Czego po mezoterapii igłowej nie można robić?

white plastic pump bottle beside pink tulips and gray towel

Każdy z nas pragnie cieszyć się piękną oraz zadbaną skórą. Niestety z biegiem lat na twarzy pojawiają się nieestetyczne zmarszczki oraz inne niedoskonałości. Wówczas to z pomocą przychodzi nam wciąż rozwijająca się medycyna estetyczna. Jednym z popularnych zabiegów jest mezoterapia igłowa. Czego po mezoterapii igłowej nie wolno robić?

Jak przebiega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg doceniany przez tysiące kobiet na całym świecie, które to mimo wciąż tykającego zegara biologicznego chcą do późnych lat swego życia cieszyć się piękną, jędrną, gładką oraz odpowiednio nawilżoną skórą.

Mezoterapia igłowa to niezwykle skuteczny zabieg, w znacznym stopniu wpływający na opóźnianie poszczególnych procesów starzenia się skóry. Może nona być wykonywana na twarzy oraz w okolicy dekoltu czy oczu.

Zabieg ten polega na wykonaniu na skórze mikro – nakłuć z pomocą bardzo cieniutkiej igły. W efekcie tego powstają tak zwane mikro – kanaliki, które to pozwalają na wprowadzenie ampułki ze składnikami aktywnymi w głąb skóry. Stosowane podczas zabiegu preparaty w ogromnym stopniu poprawiają mikrokrążenie oraz metabolizm komórkowy. Efekt końcowy tego powszechnie stosowanego w gabinetach medycyny estetycznej zabiegu, w dużej mierzejest uzależniony od tego, jakie składki zostały użyte.

Mezoterapia znalazła powszechne zastosowanie nie tylko przy skutecznym niwelowaniu widocznych oznak starzenia, lecz także w przypadku walki z łysieniem oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg ten wpływa bowiem na poprawę nawilżenia skóry, redukcję cellulitu oraz nieestetycznych rozstępów.


Salon odrodzenie. Bardzo dobry salon mezoterapii igłowej w Krakowie


Zalety mezoterapii igłowej

Zabieg ten posiada mnóstwo zalet. Nic zatem dziwnego, że na jego wykonanie z roku na rok decyduje się coraz więcej osób w różnym wieku. Wśród wielu istotnych zalet można wymienić:

  • bardzo krótki czas rekonwalescencji
  • możliwość zastosowania na różnorodnych partiach ciała
  • możliwość zastosowania wybranego preparatu z różnorodnymi składnikami aktywnymi
  • wysoką skuteczność w niwelowaniu oznak starzenia.

I co najważniejsze korzystne efekty są widoczne gołym okiem już po pierwszym zabiegu.

Czego po mezoterapii igłowej nie wolno robić?

Wiele osób, które to zdecydowały się na wykonanie tego skutecznego zabiegu, często zastanawia się czego po mezoterapii igłowej nie wolno robić.

Warto wiedzieć o tym, że podczas tego zabiegu astępuje przerwanie ciągłości naskórka, zatem po jego wykonaniu należy ściśle przestrzegać zaleceń wskazanych przez specjalistę. Dopiero po dwóch dniach od wykonania zabiegu można nałożyć na twarz makijaż. Wskazane jest stosowanie kremów ochronnych z filtrem SPF 30, SPF 50 oraz kosmetyków silnie regenerujących i nawilżających skórę.

Niezwykle ważne jest również to, aby pamiętać o tym, żeby przez cztery tygodnie po zabiegu nie wolno opalać się na intensywnym słońcu oraz nie wolno korzystać z solarium.

Przez czternaście dni po zabiegu należy również całkowicie zrezygnować z uprawiania poszczególnych sportów zimowych. Ponadto przez dobę po wykonaniu zabiegu na wolno spożywać jakiegokolwiek alkoholu.

Warto również pamiętać o tym, żeby przez okres siedmiu dni po wykonaniu mezoterapii zrezygnować z korzystania z basenu, sauny, peelingów, depilacji, intensywnych ćwiczeń oraz nie nakładać na twarz preparatów o działaniu mocno złuszczającym.

Dodaj komentarz