Jak dbać o włosy farbowane latem?

woman standing on sunflower field

Chyba żadne włosy nie lubią się ze słońcem, a już na pewno nie lubią się z nim włosy farbowane. Z uwagi na to, że mają one częsty kontakt z mocnymi preparatami, obfitującymi w różne chemiczne substancje, a w tym i amoniak, mogą pod ich wpływem dużo szybciej się niszczyć niżeli włosy niefarbowane.

Bardzo ciężko dba się o nie zwłaszcza latem. To o tej porze roku włosy farbowane stają się jeszcze bardziej podatne na różnego rodzaju zniszczenia. Jak więc sobie z nimi poradzić i jakie kosmetyki do włosów na lato wybierać, aby mimo wszystko utrzymać pasma we w miarę dobrym stanie i nie pogarszać jeszcze bardziej ich wyglądu?

Pod wpływem promieniowania słonecznego włosy na ogół przede wszystkim blakną. Mogą się mocno i wyraźnie rozjaśniać, co na ogół nie jest wskazane, zwłaszcza w przypadku farbowania pasm na ciemniejsze odcienie, takie jak brąz czy po prostu klasyczna intensywna czerń. Aby nie dopuścić do tak zwanego „sprania” się koloru i jego przedwczesnego zmycia, warto za każdym razem przed wyjściem na zewnątrz zabezpieczyć włosy jakimś mocniejszym filtrem UV. Najlepszy będzie tutaj klasyczny spray. Teraz takie kosmetyki do włosów na lato wzbogacane filtrami UV są dostępne w każdej drogerii i przy tym wcale nie kosztują szczególnie dużo, bo można je dostać już od dosłownie kilku złotych. Jeżeli jednak okaże się, że pomimo stosowania takiego dodatkowego zabezpieczenia włosy i tak dość szybko zaczną się rozjaśniać i blednąć, trzeba będzie zadbać o ich nawilżenie i odżywienie, stosując na nich dobrze dopasowane do ich potrzeb kosmetyki.

A jakie to będą kosmetyki? Oczywiście te dedykowane włosom farbowanym, które zazwyczaj mają nieco lepsze składy od „zwyczajnych” produktów do włosów, bo obfitują w większe ilości wartościowych składników odżywczych. Takie kosmetyki do włosów na lato powinny być używane codziennie. Dzięki temu pielęgnacja pozwoli włosom naprawdę dobrze wyglądać.

Dodaj komentarz