Jak pielęgnować skórę twarzy?

Vya naturals bottles set

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że skórę twarzy trzeba pielęgnować. Należy to jednak robić w odpowiedni sposób. Większość osób nie zwraca bowiem uwagi na to, po jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy sięga. Przeciętny człowiek na zakupach kieruje się głównie ceną różnych produktów.

Gdy coś jest tanie i jeszcze do tego obowiązuje na to promocja, od razu to bierze, nie zważając na skład takiego produktu czy jego jakość. Kosmetyki trzeba też dopasować do wieku oraz potrzeb i typu skóry. Jak więc je wybierać, aby pielęgnacja skóry twarzy była poprawna i efektywna?

Najważniejsze w tej kwestii staje się określenie typu cery. To do niego trzeba będzie później dopasowywać kolejne preparaty kosmetyczne. Zazwyczaj na kosmetyku pojawia się informacja o tym, do jakiego typu cery jest on przeznaczony. Ogólnie wyróżniamy trzy takie podstawowe rodzaje skóry. Są to kolejno: cera tłusta, sucha i normalna. Oczywiście można jeszcze mówić o skórze problematycznej, trądzikowej, dojrzałej bądź mieszanej, ale są to jedynie informacje uzupełniające, które nie mają aż tak istotnego znaczenia. Jak jednak samemu umiejętnie rozpoznać swój własny typ cery? Nad tym trzeba by się nieco szerzej zastanowić.

Najczęściej wyróżniamy typem skóry jest ta normalna. Do niej pasują niemalże wszystkie kosmetyki do twarzy, gdyż dość dobrze znosi ona kontakt z rozmaitymi substancjami – zarówno tymi naturalnymi, jak i syntetycznymi. Wbrew powszechnym przekonaniom mało kto ma jednak taką cerę normalną. Dużo częściej spotyka się bowiem cerę suchą, dla której charakterystyczną cechą jest to, iż często się ona łuszczy, nawet jeśli jest regularnie nawilżana. Dość szybko widać też na niej pierwsze oznaki starzenia się organizmu. Cera sucha jest wyraźnie odwodniona i szorstka w dotyku. Jej przeciwieństwo to skóra tłusta, która bywa też cerą problematyczną z uwagi na wysoką skłonność do wyprysków i innych zmian skórnych. Do każdego wymienionego tutaj typu skóry da się jednak dostosować właściwe kosmetyki do pielęgnacji twarzy.

Dodaj komentarz