Jakie są zalety kosmetyków w kostce?

Photo by Aurélia Dubois

Jeżeli chcesz żyć w sposób naprawdę ekologiczny, musisz interesować się naturą na każdym kroku, nie tylko podczas robienia zakupów spożywczych i przygotowywania sobie jedzenia czy zamawiania go w restauracjach, czyli nie tylko poprzez stosowanie diety wegańskiej i unikanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Spójrz też na swoje kosmetyki.

Popatrz, jak olbrzymia ilość plastikowych butelek wypełnia twoją łazienkę i zastanów się, czy nie lepiej byłoby z tego wszystkiego zrezygnować, by nie przyczyniać się do większego zanieczyszczenia środowiska. Oczywiście nie zrezygnujesz z szamponu czy mydła, ale od tej pory możesz wybierać wyłącznie kosmetyki w kostce, a nie te występujące w tradycyjnych butelkach. Akurat produkty w kostkach są produktami eko i z tym nie ma co polemizować.

Needit Nature – dobre polskie kosmetyki

One nie zawierają żadnych folii czy tym bardziej plastikowych opakowań, ponieważ przeważnie są jedynie owijane tekturkami albo papierami pochodzącymi z recyklingu. Producenci tworzący takie kosmetyki doskonale wiedzą, jak przeprowadzić cały proces produkcji, aby na żadnym jego etapie nie doszło do niepotrzebnego zużycia szkodliwego dla natury materiału. Wybierając kosmetyk w kostce, wybierasz produkt ekologiczny. No i przy okazji pozyskujesz dla siebie coś atrakcyjnego i fajnego, bo jednak takie kosmetyki prezentują się bardzo estetycznie, a to znaczy, że są miłe dla oka i potrafią sprawiać nam dużą radość.

Nie musisz się też martwić o praktyczność „kostkowych” wyrobów. Wbrew pozorom są one równie użyteczne co tradycyjne szampony, żele pod prysznic, mydła czy balsamy. Oczywiście trzeba się do nich przyzwyczaić i trzeba nauczyć się z nich korzystać, bo wymaga to pewnej wprawy, ale już po paru tygodniach stosowania takich produktów będziesz doskonale wiedzieć, co z nimi zrobić, by jak najlepiej je zużytkować. Niektóre kosmetyki w kostkach same zresztą ułatwiają ci pielęgnację. Teraz nawet one potrafią znakomicie się pienić i równie znakomicie działać.

Wybierz i przetestuj najlepiej nawilżający krem do twarzy

Dodaj komentarz